528

microsoft_akilli_saat

Çok uzun bir süredir Microsoft’un da eninde sonunda inadından vazgeçerek giyilebilir teknoloji sektörüne gireceğine dair iddialar internette dolaşmakta. Microsoft tarafından bu iddiaları doğrular hiçbir açıklama yapılmazken, yalanlanmanın da gelmediğini belirtelim. Zaman zaman alevlenen bu iddialar zaman zaman da unutulmaya yüz tutmuş şekilde karşımıza çıkıyor. İçinde bulunduğumzu bu günlerde de yine bu konuyu tartışıyor olacağız.

2 günden fazla pil

Dünyaca ünlü Forbes dergisinin verdiği bilgilere göre, şirket yeni ürününü 6 hafta içinde tanıtabilir. Microsoft’un giyilebilir teknolojik ürünün akıllı saat olacağı da verilen bilgiler arasında. Gelecek saat hakkında bazı detaylarda ortaya çıktı. Microsoft’un saatinin normal kullanımda 2 günden fazla pil ömrü sunacağı belirtiliyor.

Çoklu platform desteği

Saat hakkında en çarpıcı iddialardan birisi ise çoklu platform desteğine yönelik. Saatin birçok platformda çalışabileceği ve kalp atış hızı izleme gibi sağlık ölçüm özelliklerine sahip olacağı söyleniyor. Bakalım Microsoft yeni saatiyle Windows Phone ve diğer platformların kullanıcılarını etkilemeyi başaracak mı?


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

528
admin

0 Yorumlar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir