518

3d_windows_phone

Microsoft’un en çok yatırım yaptığı teknolojilerinden biri olan Kinect sistemi, Xbox üzerinde oyuncuların da en çok sevdiği özelliklerden bir tanesi. Gelen iddialara göre bu teknoloji, yani 3 boyutlu algılama sistemi yakın zaman içerisinde Windows Phone’da da yerini almış olacak. Bundan aylar önce gelen bir iddiada ise bu teknolojinin Nokia’yla hayatımıza gireceği, modelin de Goldfinder adında olacağıydı; ancak bu iddia unutuldu gitti bile. Şimdi ise daha ciddi bir hal aldı, e sonuçta Microsoft var işin içinde ve Kinect gibi bir teknoloji de geliştirilmiş. Bu teknolojinin McLaren kod adında bir telefonla gelmesi büyük muhtemel.

Air View’a benzer
Kinect benzeri bir deneyim sunacağı belirtilen 3D dokunmatik özelliğinde, cihazın ekranına dokunmadan el ve parmak hareketleriyle işlemler yapmak mümkün olacak. Cihaza dokunmadan çağrılara cevap verme gibi özelliklerle Samsung’un Air View özelliğini andıran teknoloji birçok farklı detaya da sahip olacak. Örneğin, Real Motion adlı özellik ile parmakların cihazın kenarında gezdirilmesi halinde ek bilgiler alabilecek.

Yıl sonunda mı geliyor?

Yeni teknolojinin kullanılacağı ilk cihazın ise Nokia McLaren kod adlı gelecek amiral gemisi olması bekleniyor. Telefonun bu yılın sonlarına doğru tanıtılacağı da iddialar arasında. Bakalım Microsoft, Windows Phone’da Kinect rüzgarı estirmeyi başaracak mı?


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

518
admin

0 Yorumlar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir