517

Rise of The Blobs

imdb-logo

Google Play Store’un üst sıralarındaki oyunlarından biri olan Rise of The Blobs, renkli dünyası ve yenilikçi oynanışı ile dikkat çekiyor. Bakalım bu oyun bize neler sunuyor? Rise of The Blobs, 35 Megabyte boyutunda. Zeka ve Bulmaca Oyunları kategorisindeki yapım, Android 2.2 ve üstünde çalışıyor. Rise of The Blobs, tetris benzeri bir oynanışa sahip olan bir bulmaca oyunu. Buraya kadar herşey normal ancak işin ilginç tarafı karakterimiz bir marshmallow. Bu karakter, aşağı doğru meyve atıyor. Biz de meyvelerin rengine denk gelecek küpleri eşleştirerek küplerin yukarı çıkmasını engelliyoruz. Bir nevi renk eşleştirme oyunu diyebiliriz.

Rise of The Blobs’un oyun içi ekranına baktığımızda, sol üstte oyun paralarını, üst ortada puanımızı görüyoruz. Onların altında kaçıncı dalgada olduğumuz ve tehlike çubuğu var. Yok edemediğiniz küpler yukarı çıktıkça tehlike çubuğu kırmızıya doğru ilerliyor.

Zor bir oynanışa sahip olan bu oyun, 4 farklı oyun moduna sahip. Ancak sadece ilk mod açık. Diğerleri oynadıkça açılıyor. Normal modda ise 5 bölüm bulunuyor. Bu bölümler de kendi içlerinde dalgalara sahip. Bir bölümü tamamlamak gerçekten zor.

Oyunda kullanabileceğiniz güçlendirmeler sizi rahatlatacak. Ancak bunları oyunun satın alma menüsünden satın almalısınız. Zira bazı bölümleri güçlendirmeler yardımı ile geçebildik.

Oyun geniş bir geliştirme ve özelleştirme menüsüne sahip. Burada çeşitli güçlendirmeler yapabildiğiniz gibi karakterimiz Marshmallow’un görünüşü de özelleştirebilirsiniz. Ayrıca burada geliştiriciyi sosyal medyada takip ederseniz oyun parası kazanabiliyor ya da kredi kartınız ile oyun parası satın alabilirsiniz.
Rise of The Blobs’da yapabileceğiniz görevler de bulunuyor. Bu görevleri yaptıkça oyundan özel eşyalar kazanıyorsunuz. Ayrıca oyunda başarılar da bulunuyor. Eskiden Achievements dediğimiz bu başarıları kazanıp ne kadar iyi oyuncu olduğunu kanıtlamaya çalışıyorsunuz.
Facebook ile giriş yaparak puanınızı Leaderbords’a gönderebilirsiniz. Son olarak oyunda gelişmiş bir istatistik bölümü bulunuyor. Buradan oyun ile ilgili her türlü bilgiye ulaşabilirsiniz.

imdb-logo


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

517
admin

0 Yorumlar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir