530

SwiftKey iOS 8

Android’de en çok kullanılan klavye uygulaması SwiftKey, Apple’ın iOS 8’i yayımlamasının ardından iPhone’lara da geliyor. Eminiz ki milyonlarca kullanıcı bu uygulamayı deneyecektir. Ancak SwiftKey’in iOS 8’deki kullanımının Android’dekiyle aynı olduğunu söyleyemeyiz. Apple Store’dan ücretsiz olarak indirebileceğiniz uygulamanın bazı ayarlarını daha pratik hale getirmeniz gerekiyor.

Nasıl çalışıyor?
SwiftKey’i aktif etmek için, App Store üzerinden ücretsiz olarak indirdikten sonra , ana ekranda Ayarlar’a girin. Genel menüsüne geçip, Klavye seçeneğini tıklayın. Klavyeler bölümünde, “Yeni Klavye Ekle” tuşuna basın. Burada SwiftKey’i görebilirsiniz.

Klavyeyi ekledikten sonra yapmanız gereken bir işlem daha var: Klavyeler menüsünde beliren SwiftKey’e dokunun ve “Tam Erişime İzin Ver” kutucuğunu aktif hale getirin. Böylelikle tüm uygulamalarda varsayılan klavye olarak SwiftKey’i kullanabilirsiniz.

Uygulamanın diğer tüm ayarları ise ana ekranda yer alan SwiftKey ikonu üzerinden gerçekleştiriliyor. Klavyeyi yükledikten sonra, yazı yazabildiğiniz herhangi bir uygulamaya girdiğinizde standart klavye çıkacaktır. Burada küresel işarete basılı tutup, çıkan pop-up penceresinde SwiftKey’i seçmeniz gerekiyor.

Kötü haber

SwiftKey’in 1.0 sürümü itibarıyla iOS 8’de Türkçe desteği bulunmuyor. Klavye ekranında Türkçe karakterler yer almazken, eğer Android’de daha önceden yüklü bir SwiftKey’iniz yok ise, yani kullanım alışkanlıklarınız başka bir yerde kayıtlı değilse, kelime önerileri konusunda da hayal kırıklığına uğrayabilirsiniz. Umuyoruz ki yakın zamanda SwiftKey bir güncelleme alarak, Android’de sunduğu dil yelpazesini iOS 8’e de taşıyacaktır.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

530
admin

0 Yorumlar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir