527

swiftkey

Bundan yaklaşık bir sene önce satışa sunulan ve ücretli olmasına rağmen en çok kullanılan klavye uygulaması haline gelen SwiftKey, geçtiğimiz haftalarda ücretsiz dağıtımına başlamıştı. Bunla birlikte iOS için geliştirildiği haberi de gelen SwiftKey artık kullanıcılara yeni bir özellik daha sunuyor. Uygulamanın içinde yer alan bir sekmeden hangi kelimeleri ve yolları daha fazla kullandığınızı görebilir, kısacası genel istatistiklerinize göz atabilirsiniz. Bu arada SwiftKey sadece iOS 8 için geliştirileceğini, düşükler için olmayacağını da belirtelim.

SwiftKey’in yeni özelliklerinden biri olan yazma ısı haritası, klavyeyi ne kadar isabetli kullandığınızı gözler önüne seriyor. Her bir klavye vuruşunu kaydeden SwiftKey, aynı zamanda her bir tuşun neresine dokunarak yazdığınızı da istatistiksel olarak sergiliyor.

Klavyeyi ilk kurduğunuzda yukarıdaki gibi görünen yazma ısı haritanız, zamanla yaptığınız hatalar ya da köşelere dokunarak yazma alışkanlıklarınız nedeniyle aşağıdaki hale dönüşebiliyor. Bu özelliği kullanmak için ise SwiftKey Ayarları -> Kullanım İstatistikleri -> Yazma Isı Haritam yolunu izlemeniz ve verilerinizin işlenmesini kısa bir süre beklemeniz gerekiyor.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

527
admin

0 Yorumlar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir