524

iPhone 6

Geride bıraktığımız hafta tanıtılan ve oldukça beğeni toplayan yeni nesil iPhone’lar beklendiği gibi yeni bir satış rekorunun altına imza attı. Bir senedir 24 saat içinde en çok satış rekorunu iPhone 5S siparişleriyle elinde bulunduran Apple, bu rekoru iPhone 6 ile yeniledi. iPhone 6 Plus ile büyük ekran seçeneğini de bu sene sunan Apple gelen bilgilere göre 24 saat içinde tam 4 milyon telefon siparişi almış; yani iPhone 5S’i ikiye katlamış.

Apple’ın 9 Eylül’de tanıttığı akıllı telefonu iPhone 6, ilk gün satışlarında tüm öncüllerini geçerek yeni bir rekora imza attı. Daha önce burada paylaştığımız haberimizde özellikle iPhone 6 Plus’a olan ilginin çok yoğun olduğunu ve ilk saatlerden stokların tükendiğini söylemiştik. Apple’ın açıkladığı son verilere göre iPhone 6’ya olan talep tahminlerimizden daha fazlaymış. iPhone 6 ve iPhone 6 Plus 24 saat içerisinde tam 4 milyon sipariş almış. Apple’ın bu zamana kadar 24 saat içerisinde aldığı en yüksek sipariş miktarı olan bu rakam, yeni bir rekor niteliği taşıyor.

iPhone 5S’in iki katı!

24 saat içerisinde en çok satan akıllı telefon rekoru uzun süredir Apple’ın. Geçtiğimiz sene de bu rekoru iPhone 5S’e gelen 2 milyon sipariş ile kıran Apple, bu sene bir önceki yıla oranla 2 kat daha fazla sipariş aldı.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

524
admin

0 Yorumlar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir