542

Her geçen gün yaşanan teknolojik gelişmeler sonucunda, telefonlara birbirinden farklı özellikler eklenmeye başlamıştır. Bu noktada trend haline gelen hizmetlerden bir tanesi yüz tanıma özelliği olarak karşımıza çıkar. Son çıkan akıllı telefonların neredeyse büyük bir kısmında bulunan hizmet sayesinde kullanıcıların memnun olmaları hedeflenir.

Yüz tanıma ya da face ID, cihazınızın en iyi şekilde korunması ve kişisel bilgilerinizin gizli tutulması açısından faydalıdır. Yalnızca sizin yüzünüzü tanıyan telefonlarda güvenlik açısından bir sorun yaşanmaz. Böylelikle en etkili korumayı sağlama fırsatı elde edersiniz.

Genellikle İphone, Huawei, Xiamio ve Samsung’un çıkardığı yeni nesil telefonların büyük bir kısmında belirtilen özellik vardır. Cihazında ekstra koruma isteyenlerin mutlaka tercih etmeleri gereken hizmetlerden biridir. Herhangi bir çalınma ya da kaybolma riski olduğunda tüm fotoğraflarınız ve verileriniz korunur.

Uygulamanın yüzünüzü en iyi şekilde algılaması adına tam olarak okutmanız gerekir. Daha sonrasında problemler yaşanmaması için her zamanki günlük halinizi taratmanız, telefonun yüzünüzü her zaman kısa sürede tanımlayabilmesi açısından faydalı olacaktır.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

542
editor

0 Yorumlar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir