514

Tetris Classic

imdb-logo

Bir zamanlar elimizden düşürmediğimiz Tetris’i hatırlarsınız. 9999 in 1 yazısıyla hafızamıza kazınan bu klasik oyunu Android’li telefonlarımızda oynama zamanı geldi. Tetris Classic, 1,7 Megabyte boyutunda. Android 1.6 ve üstünde çalışan yapım Google Play Store’da 3.7 puan ortalamasına sahip.

Gelelim oynanışa. Tetris ekranı, tam ekran olabilir ve butonlar da şeffaflaştırılıp sanallaştırılabilirdi. Böylece çok büyük bir oyun alanımız olurdu. Ama yapımcı Sudhakar Kanakaraj, size retro hissiyatını verebilmek için tetrisi birebir tasarlamış. Böyle oluncada gerçekten elinizde gerçek bir tertris varmış hissi doğuyor. Buna benzer bir başka uygulama ise Nokia’nın efsane yılan oyunu Snake’di.

Oynanışdan bahsetmek gerekirse, bildiğiniz gibi değişik şekillerle gelen tuğlaları satır satır eksiksiz dizerek, tuğlaların yükselmesini ve oyunun bitmesini engelliyorsunuz. Klasik bir oyun olduğu için pek anlatmaya da gerek yok aslında. Ses efektleri de başarılı olan yapım, klasik Tetris sadeliğinde çalışıyor. Yani yüksek skorlarınız görebileceğinizı, oyun ile ilgili ayarları yapabileceğiniz herhangi bir menü bulunmuyor. Sadece oyunu başlatıp duraklatabiliyorsunuz. Sonuç olarak Tetris Classic başarılı bir yapım.

imdb-logo


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

514
admin

0 Yorumlar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir