520

TikTok, insanların dudak senkronizasyonu veya şarkılarını dans ederken izleyebileceğiniz veya aynı şekilde kendi videolarınızı oluşturabileceğiniz bir sosyal video uygulamasıdır. Android ve iOS’ta bir milyardan fazla indirme ile TikTok kullanılmakta, özellikle Asya’da popüler olan ve hızla büyüyen bir sosyal ağdır .

TikTok , 2017 yılında Vine uygulamasını kapatmadan önce Twitter’ın izlerini takip ediyor. Bu tür bir sosyal videonun talebini vurgulayan yeni bir uygulama olan Byte‘ın Vine’un yerini alması bekleniyor.

TikTok ile Nasıl Başlanır?

Google Play ya da Appstore‘dan TikTok indirerek başlayın. Videolar otomatik olarak oynatılmaya başlayacak olup, sitenin etrafında dolaşabilirsiniz. Ancak TikTok’un ilginç videolarının 15 saniyelik şöhretinizi kazanmasını istiyorsanız, bir hesap oluşturmanız gerekir.

Kayıtolmak için, ekranın sağ alt köşesindeki profil simgesine dokunun. Facebook, Google, Twitter, Instagram, telefon numaranız veya bir e-posta adresi ile kaydolabilirsiniz. Uygulama, seçtiğiniz platforma bağlanacaktır veya manuel olarak kaydolabilirsiniz.

Manuel olarak kaydoluyorsanız, doğum gününüzü girmeniz gerekir. Ardından, telefon numaranızı veya e-posta adresinizi girin ve bir şifre belirleyin. TikTok bir robot olmadığını ve hepsinin hazır olduğunu doğrulayacaktır.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

520
editor

0 Yorumlar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir