560

Google Play Protect, uygulamalardaki kusurları ve sonra yükleyecek olduğunuz uygulamaları düzeltmek, cihazınızın kötü amaçlı uygulamalardan arınmış olup olmadığını iki kez kontrol etmek için önemli bir hatırlatma görevi görmektedir.

Google Play Protect, kötü uygulamaları tespit edip kaldırmak için her gün 50 milyar uygulamayı tarıyor. Google Play Protect’i ilk başlattığınızda, hizmet yalnızca Play mağazasından yüklenen uygulamaları tarar. Daha sonrasında, kaynağından bağımsız olarak cihazınızda yüklü olan her uygulamayı tarar. Google Play Protect’in etkin olduğundan emin olmak ve isteğe bağlı olarak nasıl taramayı yapılacağını öğrenmek ve yüklenmeden önce uygulamaların güncel olup olmadığını tekrar kontrol etmek iyi bir fikirdir.

Android cihazınızın son tarama durumunu görüntüleyebilmek ve korumanın etkin olduğundan emin olmak için Ayarlar bölümüne giriyorsunuz ve daha sonra Güvenlik bölümüne gidin . İlk seçenek olan Google Play Protect’e tıklıyorsunuz. İşlem yapıldıktan sonra, son zamanlarda taranmış olan uygulamaların bir listesini, bulunan zararlı uygulamaları ve talep üzerine cihazınızı tarama seçeneğini bulacaksınız.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

560
editor

0 Yorumlar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir