512

Transporters

imdb-logo

Transporters, aksiyon ve karmaşa dolu bir yarış oyunu. Diğer koşu oyunları gibi sonsuz olan bu yapımda amacımız puan yapmak. 7 farklı aracı kontrol edebiliyoruz. Kullanabildiğimiz araçlardan bazıları otobüs, çöp kamyonu, itfaiye aracı, kar temizleyici ve bot. Bir yandan ilerlerken bir yandan da yoldaki engellerden kaçmalısınız. Engeller her araç için aynı iken, kullandığınız araçlara göre de bazı minik görevleriniz var.

Örneğin itfaiye aracı ile yol kenarındaki yangınları söndürmek, otobüs ile yolcu almak, çöp kamyonu ile çöpleri toplamak gibi. Görevleri yapmak şart değil ancak yapılması halinde puan kazanıyorsunuz.

Araçların otomatik olarak gittiği Transporters’da araca sağa ya da sola dokunarak yön verebiliyorsunuz. Bazı araçlarda görevleri yapmak için aracı üstlerine sürmeniz gerekirken bazen de nesnelerin üzerine dokunmalısınz. Yol üzerindeki yangını üzerine dokunarak söndürmek gibi.

Grafik olarak başarılı olan yapım, herhangi bir sorun çıkarmıyor. Özellikle araçların modellemeleri başarılı. Oyunun menüleri ise bir mobil oyun için fazla kaliteli olmuş diyebiliriz. Playstation’ın efsane yarış serisi Gran Turismo’yu hatırlatıyor.

Ses efektlerinin yeterli olduğu yapımda, müzikler ise son derece kaliteli. Tekrar etmeyen müzikler ara sıra değişiyor ve oyundan aldığınız keyif artıyor.

Sonuç olarak Transporters, başarılı bir yarış oyunu olmuş. Ücretsiz olması, 17 Megabyte gibi düşük boyuta sahip olması ve başarılı oynanışı ile indirilmeyi hak ediyor.

imdb-logo


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

512
admin

0 Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir