548

Teknoloji almış başını gidiyor. İhtiyaçlarımızı karşılamak adına birçok akıllı cihazdan faydalanıyoruz. Bu yazımızda size hayatınızın normal akışına ayak uydurup, sizinle birlikte hareket edecek iki cihazdan bahsedeceğiz.

Sleepace Nox Akıllı Uyku Sistemi

Üretici firma tarafından “akıllı alarm” olarak lanse edilen bu teknolojik alet, doğadan ilham alarak tasarlanmış. Uyuduğunuz anda sizle bir bütün haline gelerek vücut hareketlerinizi, nabzınızı ve nefes alış verişinizi takip ediyor ve kendini size göre ayarlıyor.

Vücudunuzun tepkilerine göre sizin için uygun uyanma zamanını tespit eden ve o saatte yavaşça alarma geçen cihaz üzerindeki ışıklı sistem sayesinde doğadaki bir gün doğumunu taklit ederek sizi uyandırıyor. İsterseniz doğadaki kuş ve rüzgar seslerini de yayıyor.

Fitbit Charge 2

Bir fitness saati olarak üretilen bu ürün ise bileğinize taktığınızda nabzınızdan aldığı sinyallerden sonra bir titreşim sistemini devreye sokuyor ve sizi uyandırıyor. Bu saat aynı zamanda, adım sayınızı, yaktığını kaloriyi ve kalp ritminizi de size gösteriyor.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

548
editor

0 Yorumlar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir