560

Sabah işe giderken yaşayacağınız en kötü sürprizlerden bir tanesi tıkanmış bir trafikle karşılaşmaktır. Tabir caizse bir düğün konvoyuna yakalandığınızda, artık keşkelerin miadı dolmuş olur ve güzergahı da değiştiremezsiniz. İşte bu noktada daha evden çıkmadan trafiği kontrol edebilir ve rotanızı ona göre belirleyebilirsiniz. Üstelik bunun için ekstra ücret ödemenize de gerek yok. Elinizdeki akıllı telefonda Google Haritalar uygulamasının kurulu olması yeterli.

Lokasyonları Belirleyin

Google Haritalar, size trafik uyarısı verirken sadece cihazınızın bulunduğu bölgeye ilişkin parametreleri göstermek üzerine tasarlanmıştır. Ancak bu trafik konusunda sizi aydınlatmaya yetmez. Bunun için öncelikle çalıştığınız işyerinin koordinatlarını uygulamaya kaydetmeniz gerekir.

Üç çizgiden oluşan menüye dokunduktan sonra karşınıza “Yer ve Etiket” seçeneği çıkacaktır. Buradan iş yerinizin olduğu yeri ayarlayın. Daha sonra uygulamanın ayarlar menüsünden sırasıyla Bildirimler ve Yol Tarifi sekmelerine dokunun. İşte karşınızda çalıştığınız yere giderken karşılaşacağınız trafik.

Belirlediğiniz rotadaki sıkışıklık durumuna göre Google Haritalar size diğer alternatif güzergahları ve trafiği gösterir. Bu sayede hiç trafiğe kapılmadan işe gitme şansı yakalarsınız.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

560
editor

0 Yorumlar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir