521

Google tarafından üretilmekte olan Android işletim sisteminin dünyada bu denli fazla tutulmasının en başta gelen nedeni istenildiği gibi kişiselleştirilebilmesi. Ancak bu durum işimize yaradığı gibi çok fazla kurcalandığında aksiliklere de neden olabiliyor; ya telefonunuz açılmaz, ya donmalar yaşanır ya da herhangi başka bir hata. Ama Android’inizi güvenli modda açarak her şeyi eski haline getirebilirsiniz.

İlk önce Android 4.1 işletim sisteminde telefonumuzu nasıl güvenli modda açabileceğimize bakalım. İlk önce ekranda bir simge belirene kadar güç düğmesine basılı tutmalıyız. Ardından ise yeni bir kutucuk çıkana kadar daha telefonu kapat düğmesine basalım. En son olarak yapacağımız şey ise çıkan Tamam seçeneğine tıklamak.

Android 4.0 ve aşağısı işletim sistemleri için yapmamız gereken şeylerin başında gelen ise telefonu kapatıp ardından güç düğmesine basılı tutmak. Önyükleme ekranı çıktığında yanı anda hem sesi kapama hem de sesi yükseltme tuşlarına basarsanız bir süre sonra telefonunuz güvenli modda başlayacaktır. Artık telefonunuzu fabrika ayalarına geri döndürebilirsiniz.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

521
admin

0 Yorumlar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir