514

Android telefonumuzu hızlandırma bu aralar moda haline geldi. Elinde Android telefonu olan nasıl daha fazla hızlandırabilirim diye düşünmeden alıkoyamıyor kendisini. Biz de buna biraz açıklık getirelim.

Bilinenin aksine ek programlar size yararlı olmayacaktır. Yani store’daki defrag programları falan. Ama biz cihazda bulunan bazı özellikler ile hızlandırma işlemini uygulayabiliriz. Buyrun bir göz atalım.

Öncelikle ekranınızda yüksek çözünürlüklü görseller olmasın. Tek renk sizi iyi idare edebilir.

Bazen üretici tarafından sorunlu programlar da yapılabiliyor. Bu programlar işlemcinizin tüm gücünü emecektir. Bunun için Watchdog Task Manager kullanalım ki o programları bulalım. Bulduktan sonra ise programları kaldırmak sizin yararınıza olacaktır.

Tarayıcı olarak da Gingerbread kullanmayı tercih edin. Şu an piyasada en güncel versiyon o. Eğer yavaş bir cihazınız var ise Opera size yararlı olacaktır.

Son çıkan sürümleri anında yükleyin. Yeni çıkan versiyonlar genelde eskilerinden daha kısa sürede emirlere tepki verir. Yani eski sürümde kalıp benim başıma bir şey gelmesin böyle kalsın derseniz performanstan kaybetmiş olursunuz.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

514
admin

0 Yorumlar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir