528

blackberry

Geride bıraktığımız aylarda Blackberry’nin Çinli bazı teknoloji firmalarıyla bir satın alma işlemi için temaslar içinde bulunduğu Blackberry CEO’su John Chen tarafından onaylanmış, doğrulanmıştı. Blackberry’nin senelerdir süren acılar içindeki halini bir anda yükseliş durumuna geçirmeyi başaran Chen, ne kadar yaz aylarında Çinli iki firma ile Blackberry’nin satımıyla ilgili görüştüklerini itiraf etse de böyle bir şeyi gerçekleşmeyeceğini, Blackberry’nin yoluna tek başına devam edeceğini dile getirdi.

John Chen sebebi açıkladı
Şirket aslında halen Batılı pek çok hükümet ve hatta direkt olarak ABD hükümetince tercih edilen bir isim. Bu sayede yoluna devam eden BlackBerry’nin Çinli isimler ile anlaşamamasının bir sebebi de direkt olarak Batılı devletler!

CEO John Chen geçtiğimiz gün yaptığı açıklamada, Xiaomi ve Lenovo ile geçtiğimiz yaz aylarında görüştüğünü tekrar dile getirirken, ortak iş yürüttükleri çok sayıdaki ülke yönetiminin isteği ile Çin’den uzak durduklarını söyledi. Kısacası BlackBerry, Çinli bir ismin çatısı altına girerse, ortak çalıştığı pek çok hükümete güvenlik sebebiyle veda etmek durumunda kalacak.

Bu da doğal olarak BlackBerry’nin yola tek başına devam etmesi anlamına geliyor.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

528
admin

0 Yorumlar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir