518

xiaomi

Son zamanların kuşkusuz en çok konuşulan, adından söz ettiren telefon markalarından biri olan Xiaomi rekor üzerine rekor kırmaya devam ediyor. Üretimini Çin merkezli yapan firma şu anda Çin’de Samsung’dan daha fazla satış yapmaya devam ediyor. Yeni gelen bir bilgiye göre ise Hindistan’da da satışlar 1 milyona kadar ulaştı. Şirket adına sevindirici bu haberi Hindistan Sorumlusu Manu Jain, Twitter üzerinden paylaştı.

Xiaomi’nin yetkili isminin paylaştığı görselde 1 milyonluk satış başarısı müjdelenirken, Hindistan’da satışta bulunan Xiaomi akıllı telefonlar
Redmi Note, Redmi 1S ve Xiaomi Mi3’ün öne çıkarıldığı görülüyor. Geçtiğimiz Temmuz ayında Hindistan’da Flipkart üzerinden satışa sunulan Xiaomi Mi3, 233 dolarlık etiket fiyatı ile dikkat çekmiş ve çok kısa bir sürede tükenmişti.

Xiaomi her ne kadar böyle önemli bir başarıya imza atmış olsa da, Hindistan ayağında ciddi sıkıntılar yaşıyor. Ericsson’un Yeni Delhi mahkemelerine sunduğu dava başvurusunda, Xiaomi’nin 3G ve EDGE gibi teknolojilerin patentlerini ihlal ettiği, bu sebeple ülkede satışların durdurulması yer alıyordu.

Mahkeme, Xiaomi’nin sadece Snapdragon işlemcili telefonlarına 8 Ocak tarihi itibariyle izin verirken, Şubat ayı başlarına kadar tam bir yasak getirileceğine karar verdi. Kesin karar ise Şubat ayındaki yeni duruşma ile belli olacak.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

518
admin

0 Yorumlar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir