513

Catapult King

imdb-logo

Chillingo International’ın geliştirdiği yapım, fantastik dünyası ile dikkat çekiyor. Bakalım prensesi kurtarmak için kaleleri ve şatoları yıktığımız bu oyun bize neler sunuyor? Daha oyun açılırken, fantastik bir atmosfer ve müzik ile karşılaşıyoruz. Bir mancınığı kullanarak çeşitli platformların üzerinde duran şovalyeleri düşürmeye çalışıyoruz. Angry Birds’e benzer bu mantık; Catapult King’de üç boyutlu olarak ve daha gelişmiş bir sistem ile sunuluyor.
Öyle ki; ekranda boş bir alana dokunarak, platformu gezebiliyorsunuz. Catapult King’de kamera kontrolü çok başarılı. Böyle oyunlar hesap gerektirdiğinden şovalyeleri nasıl vuracağınızı platformu gezerek keşfedebilirsiniz.

Mancınığı sağa sola ve aşağı yukarı doğru hareket ettirebiliyoruz. Düşmanlarımız bazen bir küme halinde bazen de farklı yerlerde konumlandırılmış. Bu yüzden atışlarınızı doğru ve isabetli yapmanızda fayda var. Ayrıca bölümleri tamamladıkça aldığınız puanlarla bir çok sihir alabilir ve düşmanlarınızı çok kolayca yok edebilirsiniz.
Sihirlerden bahsetmişken, oyunu duraklatıp aktif edebileceğiniz bu sihirlerin oldukça etkili olduklarını belirtelim. Hortum, deprem ve göktaşı gibi bir çok sihiri doğru yer ve zamanda kullanarak bölümleri geçebilirsiniz.
Catapult King’de oynayabileceğiniz tam 96 bölüm bulunuyor. Grafiklerin başarılı olduğu yapım, fantastik ortaçağ dünyasını başarılı bir şekilde sunuyor. Sesler ise oldukça başarılı. Ormandaki hayvanların sesleri, şovalyelerin çıkardığı sinir bozucu sesler ve kırılma ve yıkılma efektleri çok iyi hazırlanmış. Müziklerin de oldukça başarılı olduğunu söylemeliyiz.
Kısacası Catapult King, kaliteli bir oyun. Bu tür oyunları seviyor ve fantastik dünyalara ilgi duyuyorsanız, Catapult King’i denemelisiniz.

imdb-logo


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

513
admin

0 Yorumlar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir