511

Doodle Jump

imdb-logo

En beğenilen zıplama oyunlarından, bu tür bir çok oyuna öncülük yapan Doodle Jump, Android’de yükselmeye devam ediyor. Biz de bu yapımıa kısaca göz attık. Doodle Jump’ın boyut, sürüm ve gereken Android sürümü gibi özellikleri cihaza göre değişiyor. 5 milyondan fazla indirilen oyun, Google Play Store’da 4.5 puan ortalamasına sahip. Doodle Jump, bir uzaylı karakteri yönettiğimiz zıplama oyunu. En yüksek puanı yapmaya dayalı bu oyunda bir çok engel ile karşılaşıyoruz. Bu engelleri ya ateş ederek ya da kaçarak savuşturuyoruz. Bu engeller kimi zaman bir UFO, kimi zaman bir kara delik, kimi zaman ise bir yaratık olabiliyor. Engeller bununla da sınırlı değil.

Tırmandığımız platformlardan bazıları kırılabiliyor, bazıları hareket ediyor bazıları da farklı yönlerde hareket ediyor. Doodle Jump’daki bu tür engellerin yanı sıra bir çok avantajlı nesne de bulunuyor.
Jet Pack, pervaneli şapka ve roket gibi bir çok araç ile daha yukarı zıplayabiliyoruz. Onlar kadar önemli olmasa da bazı platfromlardaki yaylar ile de daha yükseğe çıkabiliyoruz.
Doodle Jump oynanış olarak oldukça başarılı bir yapım ancak görsellerine ayrı bir paragraf ayırmak gerekiyor. Doodle Jump’da oynayabileceğiniz bir çok dünya bulunuyor. Üstelik bu dünyalar diğer oyunlardaki gibi yıldız toplama, para ile açma gibi eylemler gerektirmiyor. Oyuna başlarken alttaki dünya seçme çubuğunu kaydırarak istediğiniz dünyayı seçebilirsiniz. Standart olarak gelen defter temalı dünya güzel olsa da Uzay, Orman, Su altı, Kar, Futbol ve Cadılar Bayramı gibi bir çok fantastik dünyada en yükseğe çıkıp en iyi puan yapmayı deneyebilirsiniz.
Oynanış ve görsel olarak oldukça başarılı olan Doodle Jump’ın harika müzikleri ve başarılı ses efektleri de başarısını katmerliyor. Lima Sky llc’in geliştirdiği oyun, her Android’li cihaza kurulması gereken çok başarılı bir oyun.

imdb-logo


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

511
admin

0 Yorumlar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir