506

3DMark

imdb-logo

Bilgisayarlar arası performansı kıyaslamak için kullanılan 3DMark, son sürümünde sadece bilgisayarları ve notebookları değil, tablet ve akıllı telefonları da test ediyor.
Geçtiğimiz haftalarda Windows 8 için çıkan ve bizim de burada haberini yaptığımız 3DMark, Android için indirilebilir durumda.
Akıllı telefonlar arasında da farklı platformları test edecek olan yazılım iOS, Android ve Windows RT tabanlı cihazlarda çalışacak. Bu özelliği sayesinde pek çok ARM tabanlı tableti, aynı sonuçlar üzerinden değerlendirebiliyoruz.
Sonuçları CPU ve GPU olarak ayrı ayrı verecek olan yazılım, aktarılan bilgilere göre detaylı karşılaştırma imkanı da sunuyor.
Cloud Gate, Fire Strike ve Ice Storm olarak adlandırılan 3 farklı test grubundan oluşan test yazılımı, Android tabanlı cihazların ne kadar güçlü olduğunu anlamamızı ve diğer platformlarla karşılaştırmamızı sağlayacak.

283 MB büyüklüğüne sahip yazılımı, ücretsiz olarak Android tabanlı cihazınıza indirebiliyorsunuz. 3DMark Android’i kullanmanız için Android 3.1 ve üzeri bir sürüm kullanmanız gerekiyor. Cihazın donanımında ise kullanılan grafik yongasının OpenGL ES 2.0 desteklemesi ve sistem belleğinin (RAM) en az 1 GB seviyesinde olması gerekiyor.

imdb-logo


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

506
admin

0 Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir