527

DOOV CD V1

Her telefonu birbirinden ayıran büyük özellikleri olabilir. Bu ayırıcı özellik işletim sistemi, rengi, teknik özellikleri ya da farklı bir segment olabilir. Ancak neredeyse her telefondaki kamera özelliği aynıdır. Hepsi telefonun arka yüzünde yer alıyor, belki de yanında bir tane flaş olur. Farklı düzenekteki kameralara bu vakte kadar çok az sayıda rastladık. Ancak geçtiğimiz gün Çin’de ön siparişe açılan DOOV CD V1 adındaki yeni telefon 180 derece dönebilen bir kamera sistemine sahip.

180 derece açıyla yukarı doğru dönen kamerası ile dikkat çeken model, bu sayede 13 megapiksellik, optik görüntü sabitleme teknoojisi de içeren arka kamerada selfie çekimine olanak tanıyor. Üstelik bu mekanizmada çift tonlu flaş da bulunuyor. Kameranın alt kısmındaki flaş, 180 derecelik dönen kısımda yer alıp, selfie’leri düşük ışıklı anlarda çok daha net şekilde çekmeyi hedefliyor.

Diğer özellikleri

Çin’de Jingdong Mall adlı perakendeci üzerinden ön siparişe açılan DOOV CD V1’in fiyatı ise 1999 Yuan yani 326 dolar. Bu şık cihazın diğer özellikleri arasında 5 inçlik 720p ekran, 2 GB RAM, 16 GB dahili depolama kapasitesi(microSD desteği bulunmuyor), 1,5 GHz hızına kadar ulaşabilen 64 bitlik MediaTek MT6732 işlemci öne çıkıyor. Android 4.4 KitKat önyüklü geleceği açıklanan modelin 2480 mAh bataryası, 4G desteği diğer öne çıkanlar arasında. Metal çerçeveye sahip cihazın kalınlığı ise 8,3mm.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

527
admin

0 Yorumlar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir