516

Football Headers

imdb-logo

Türkiye’nin gururları Fenerbahçe ve Galatasaray’ın Avrupa’da çeyrek finale kalmaları ülke genelinde futbola olan ilgiyi bir kat daha artırdı. Futbola olan ilgi hat safhadayken biz de sizler için PES, FIFA ya da mobil cihazlar için geliştirilen Real Football’dan çok daha farklı bir futbol oyunu seçtik.

Fat Fish Games’in geliştirdiği Football Headers, bir futbolcuyu yönettiğimiz arcade türünde bir oyun. Saf bir spor oyunu değil, puan yapmaya dayalı bir oyun. Football Headers, 15 Megabyte boyutunda. Spor Oyunları kategorisindeki yapım 1.1 sürümüne sahip ve Android 2.2 ve üzeri sistemlerde çalışıyor. Bu güzel oyunun Google Play Store puanı ise 4.1.

Eğer sadece Android’li bir cihaza sahipseniz, bu tür küçük boyutlu, renkli ve kaliteli görselleri olan, eğlenceli oynanışlarıyla dikkat çeken yapımları pek göremezsiniz ne yazık ki. iOS’daki çoğu oyunun bu kalitede olduğunu ve Android’in bu tür oyunların eksikliğini yaşadığını belirtmeliyim.

Football Headers, çok kapsamlı bir oyun olmasa da yukarıda bahsettiğim kriterlere sahip olduğu için denenmeyi hak ediyor. Football Headers oldukça basit bir oynanışa sahip. Reflekslerimizi ölçtüğümüz bu oyunda karşıdaki futbolcunun vurduğu topları kafamızla karşılıyoruz. Top üç yöne gidiyor; sağ, sol ve orta. Futbolcumuzu sağa ve sola eğmek için sanal yön tuşlarını kullanıyoruz.

Karşımızdaki futbolcu sadece top göndermiyor. Su şişesi ve ayakkabı da gönderiyor, eğer bunlara kafa atarsanız oyun sonlanıyor. Arka arkaya top kaçırmazsanız sarı toplar gelmeye başlıyor ve puan katsayınız artıyor. Böylelikle oyun bitene kadar en yüksek puanı elde etmeye çalışıyorsunuz.

Football Headers’da diğer oyunlarda olduğu gibi, güçlendirmeler, özellik satın almalar, farklı forma, top ya da saha seçimleri yok. Özelleştirme adına hiç bir şey içermiyor. Oyunda kazanabileceğiniz kupalar mevcut. Bu görevlere Awards kısmından ulaşabilirsiniz.

3D grafikleri, renkli arayüzü, yazı tipleri ve başarılı ses efekt ve müzikleri ile Football Headers çok başarılı bir oyun. Ancak sürekli bir oyun değil ve sizi uzun süre oyalayamaz. Arcade oyunlarını seviyorsanız deneyin.

imdb-logo


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

516
admin

0 Yorumlar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir