516

Nexus 9

Google’ın akıllı telefonu ve phableti Nexus serisi neredeyse her dönem farklı bir geliştirici tarafından üretiliyor. Bundan önce satışa sunulmuş olan tabletler fazlasıyla ilgi toplasa da Google bu sefer geliştiriciyi değiştirme kararı almıştı. Son zamanlarda Google’ın ofisine HTC’li yöneticilerin çok sık ziyarete geldiği gözlemlenmiş. Tam 3 senedir tablet sektörüne tek bir adım dahi atmayan HTC’nin Google’la birlikte tablet piyasasına tekrar girmesi bekleniyor. Eğer çok büyük bir aksilik, anlaşmazlıkla karşılaşılmazsa Nexus 9 çok büyük ihtimalle HTC tarafından üretilmiş ve satışa sunulmuş olacak. Tabi bunu resmi açıklama olmadan sadece zaman kanıtlayabilir.

Nvidia Tegra İşlemci

Teknik özellik tarafında çok fazla bilgi bulunmazken, tablette büyük ihtimalle Nvidia’nın 64 bit Tegra K1 işlemcisi kullanılacak. Android L ile gelmesine kesin gözle bakılan tabletin için tanıtım tarihi olarak ise 16 Ekim tarihi işaret ediliyor. Google’ın aynı gün Android L’nin final sürümünü de tanıtması bekleniyor.

Görünen o ki Google yeni tableti ile hem oyun tutkunlarını mutlu edecek, hem de Material Desing ile yepyeni bir arayüz tecrübesini kullanıcılara sunacak.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

516
admin

0 Yorumlar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir