524

iOS 8 Beta ile gelen yenilikler, WWDC 14 etkinliği sonrası geliştiriciler için yayımlanan iOS 8’in Beta sürümleri düzenli olarak güncellenmeye devam ediyor. Geçtiğimiz haftalarda iOS 8 Beta 2’yi yayımlayan Apple dün de iOS 8 Beta 3’ü geliştiricilere sunmuştu.

iOS 8 Beta 2 ile sadece ufak çaplı hataları gideren firma Beta 3 ile iCihazlara yeni özellikler ekledi. WWDC etkinliğinde tanıtılan bulut depolama hizmeti iCloud Drive, iOS 8 Beta 3 ile artık aktif olarak kullanılabiliyor. iPhone, iPad ve Mac cihazlar arasında etkileşimi ve sürekliliği sağlayan Handoff özelliği de sisteme eklenmiş durumda.

Fotoğraf uygulamasında ise fotoğraf paylaşma, Mesaj ile gelen fotoğrafları saklama ve son silinen fotoğrafları görüntüleme yenilikleri yapıldı. Yazım bölümünde ise QuickType özelliğini açıp/kapatabilmek için Ayarlar bölümüne bir seçenek ekleniyor.

Kullanıcı arayüzünde yapılan küçük çaplı yeniliklerin yanında iPhone ve iPad cihazlara yeni duvar kağıtları geliyor. iOS 8’in nihai sürümü ile sistemin artık daha stabil olacağını ve WWDC 14’te tanıtılan tüm yeniliklerin aktif olarak kullanılacağını tahmin ediyoruz. Bakalım iPhone 6 etkinliği sonrası dağıtılacak olan iOS 8’in nihai sürümünde farklı özellikler ile karşılaşacak mıyız?


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

524
admin

0 Yorumlar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir