532

iphone_6

Çin’in en büyük firmalarından biri olan ve Apple’ın da en büyük ortağı Foxconn’dan önemli bir açıklama geldi. iPhone 6 dedikodularının fazlasıyla arttığı bugünlerde Foxconn, 100 bin yeni işçi alarak üretim kapasitesini güçlendireceğini belirtti. Ecomic Daily’de çıkan habere göre bu işçi alımı yüksek satış yapması beklenen iPhone 6 için olacakken üretimin de Ağustos ayında başlaması bekleniyor. Eylül ayı sonunda gerçekleşecek olan fuarla tanıtılmasına kesin gözle bakılan yeni nesil iPhone için bu sefer, öncekilere oranla daha hummalı işlerin döndürüleceği kesin.

Ek işçi alımında rekor
Habere göre, Çinli Foxconn şirketi iPhone 6 üretiminde görev almak üzere 100 bin çalışanı daha kadrosuna dahil edecek. Bu büyük rakamın akıllı telefon üretimi alanında bugüne kadar ki en yüksek ek işçi alım miktarı olduğu belirtiliyor.

Büyük yük Foxconn’da

Verilen bilgilere göre, Foxconn şirketi gelecek nesil iPhone’un yüzde 70’inin üretimini gerçekleştirecek. Bu büyük oranı yakalamakla yükümlü şirketin, ek işe alımlarla istenilen sayıdaki talebe ulaşması bekleniyor. 4,7 inç ve 5,5 inç iPhone 6 modellerinin sonbahar aylarında tanıtılması ve birkaç ay içinde raflardaki yerini almaya başlaması bekleniyor.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

532
admin

0 Yorumlar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir