512

iphone_6

Yine bir yılın sonuna doğru, bir diğer yılın da başına doğru yaklaştık. Bu dönem dünyada indirimlerin en sık görüldüğü dönemdir, tabi bu indirimler teknoloji sektörünü de etkiliyor. Henüz çıkışını yeni yapmış olan iPhone 6’da da büyük bir indirim yaşanacak. Direkt olarak Apple’ın kendisi yapmasa da indirimi, Amerika’da bir firma kontratlı şekilde iPhone 6’yı 99 dolara satıyor. Bu tarz bir kampanyanın bizim ülkemize de gelmesi çok küçük bir ihitmalken yine de ümitleri kesmemekte fayda var.

16 GB versiyonunda 99 dolar fiyat etiketi ile kontratlı olarak satılacağı yer ise ülkenin en büyük perakendecilerinden Sam’s Club. Her Sam’s Club mağazasına 40-50 adet model geleceği ve kampanyanın da 31 Aralık 2014 tarihine kadar süreceği ortaya çıkanlar arasında.

Sadece 16 GB’lık iPhone 6 değil diğer versiyonlar da satışta olacak. 64 GB iPhone 6’ya 199 dolara ve 128 GB iPhone 6’ya da 299 dolara sahip olunabilecek. ABD’den gelen bu haber, Avrupa pazarlarında bir etki yaratır mı? Örneğin Türkiye’de büyük perakendeciler veya operatörlerin satış kanallarından benzer adımlar gelir mi? Açıkça söylemek gerekirse ihtimal az ama bekleyip göreceğiz…


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

512
admin

0 Yorumlar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir