524

iphone_6

Akıllı telefon sahteciliğinde ve karaborsasında bir huzurlu gün yaşanmıyor. Şu anda piyasanın en çok konuşulan ve beğenilen telefonlarından biri kuşkusuz iPhone 6 ve telefona fazlasıyla bir ilgi mevcut. Çin, dünyanın kopya ülkesi de bu konuda boş durmuyor. Gelen bilgilere göre geçtiğimiz gün Çin’de iPhone 6 üreticisinin deposuna girilmiş, hem de çukur kazılarak. Kazılan çukurla birlikte depoya girmeyi başaran hırsızlar 250’ye yakın iPhone 6 çalmayı başarmışlar; ciddi bir kayıp söz konusu.

Apple Insider’ın haberine göre üç Çinli hırsız Beijing kentinde yer alan devasa Apple deposuna girmek istedi. Meslektaşlarının aksine farklı bir yöntem denemek isteyen bu üç suçlu çareyi duvarda uzun bir tünel kazmakta buldu. Üçlü binanın dışından içeriye 20 inç’lik bir tünel kazarak toplamda 240 adet iPhone 6 çaldı.

Karaborsadan servet

Habere göre hırsızlar telefonları kısa süre içerisinde elden çıkarttı, karaborsada satışa sundu. Ellerine geçen yüklü miktardaki parayla da kumar ve otomobillere yöneldiği söylenen kişiler bir süre sonra polis tarafından yakalanarak mahkeme önüne çıkarıldı.

Verilen bilgilere göre çalınan iPhone 6’ların piyasa değeri yaklaşık olarak 225 bin doları buluyor.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

524
admin

0 Yorumlar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir