530

iphone_6s

Android sistemli telefonların büyük ekrana sahip olması ve bu türdeki telefonların piyasayı ele geçirmesiyle birlikte Apple kullanıcıları da artık geniş ekranlı bir iPhone beklemeye başlamışlardı. Geride bıraktığımız sene kullanıcılarının bu isteğini fazlasıyla karşılayıp çok da güçlü donanımlar veren Apple, sadece RAM konusunda cimri davranmıştı. Ancak iOS 8’in RAM’e iyice abandığı görüldüğünde iPad Air 2’yi 2 GB RAM’le birlikte satışa sunmak zorunda kaldı firma.

iPhone’un RAM’inden şikayetçi olan kullanıcılar için bugün sevindirici bir haber geldi. 2015 yılının sonlarına doğru tanıtılması beklenen iPhone 6s için ilk sızıntı patlak verdi. Sızıntıya göre iPhone 6s ve iPhone 6s Plus’ta 2 GB RAM bulunacak. Bu sayede iOS 8’in gücü tamamen ortaya koyulacak.

Sızıntıya göre ayrıca yeni nesil iPhone’lar Apple SIM ile gelecek. Peki, nedir bu Apple SIM? iPad Air 2 ile Apple SIM özelliği, kullanıcılara sim kartı değiştirmeden operatör değiştirme imkanı sağlıyor. Apple’ın bu özelliğe iPhone 6s ve iPhone 6s Plus cihazında da yer vereceği söyleniyor.

Apple’ın olası RAM yükseltme hamlesini, iOS 9 ile gelecek olan yenilikler için cihazın daha stabil ve hızlı çalışmasını sağlamak istediğine bağlıyoruz. Bakalım önümüzdeki aylarda iPhone 6s ve iPhone 6s Plus hakkında yeni sızıntılar gelmeye devam edecek mi?


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

530
admin

0 Yorumlar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir