513

Jewels Deluxe

imdb-logo

Hemen hemen her platformda olan klasik oyunların bir örneği de renkli taşları eşleştirdiğimiz bu tür oyunlardır. Jewels Deluxe de üç aynı renkteki taşı eşleştirdiğimiz bir yapım. Bakalım gündelik oyunculara hitap eden Jewels Deluxe bizlere neler sunuyor. Gündelik oyunlar bölümünde yer alan Jewels Deluxe, 10 milyon kez indirilmiş, Android 1.6 ve üzerinde çalışan oyun, 3.3 Megabyte boyutunda. Gerilim dolu bir müzik ile başlayan Jewels Deluxe, korsan temalı bir menü ile geliyor. Atmosfer olarak gerilim yaratsa da oynanışın böyle olmadığını belirtmeliyiz.

Oyunda, Classic, Puzzle, Clone Attack, Task Mode ve Challenge adlı tam 5 farklı oyun modu bulunuyor. Böyle gündelik bir oyun için bu kadar oyun modu alternatifi bulunması iyi düşünülmüş. Bu özelliği, Jewels Deluxe’ü, benzerlerinden ayıran en önemli etmen.
Classic modu en çok oynanan mod ve oyuna devam etme seçeneği de bulunuyor. Bu tür oyunlarda genellikle devam etme olmaz ve hergün aynı şeyleri yaparsınız. Jewels Deluxe, burada oyun bitirmeyi seven ve senaryo modlarına odaklanan kullanıcıları sevindiriyor.

Jewels Deluxe’ün oynanışı ise çok basit. Taşları zamanında eşleştirmeliyiz. Üç farklı taşı eşleştirerek taşları yok ediyor ve ileriliyoruz. Zaman zaman çeşitli özel taşlar beliriyor. Bu güçlü taşları eşleştirdiğinizde patlamaları büyük bir alana tesir ediyor ve bir çok taşı yok ediyorlar.

Genel olarak ilk bir kaç bölümde ilerlemek kolay. Taşları eşleştirmek için uzun bir süreniz bulunuyor ama ilerledikçe süreniz yavaşça kısalıyor. Jewels Deluxe’de üst üste başarısız eşleştirme hamlesi yaparsanız ipucu beliriyor ve size yol gösteriyor.

Grafik açısından ortalama bir deneyim sunan Jewels Deluxe, sesleri, taşların şık görünümleri ve bol alternatifli oyun modları ile başarılı bir yapım. Bu tarz gündelik oyunları seviyorsanız kesinlikle indirmelisiniz.

imdb-logo


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

513
admin

0 Yorumlar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir