528

kablosuz_ag

Kablosuz ağ alanının yeterli olmaması ya da cihazınızla modem arasında duvar bulunması alınan sinyalin kalite ve derecesini her uzaklaşmada azaltır. Daha önceden bu sorunu dizüstü bilgisayarlarımızda yaşıyorduk, ancak artık mobil akıllı telefonlar laptoplardan çok daha fazla kullanılıyor ve bilgisayarlara oranla çekim güçleri daha az. Bu bağlamda telefonun çekiş gücünü artıramayacağımız için kablosuz modeminizin ağ gücünü artırmamız gerekecek.

Kablosuz ağı genişletmek

ZyXEL’in kablosuz ağ genişleticisi WRE2205 basit bir kullanıma sahip ve doğrudan duvardaki prize takılarak çalıştırılabilmesiyle öne çıkıyor. Tek tuşla kurulum imkanı sunan WRE2205 kullanılmadığı zamanlarda kapatılmasına izin veren anahtarıyla ZyXEL’in yeşil teknoloji misyonuna vurgu yapıyor.

Çok işlevli WAP3205 v2 ise hem bir erişim noktası, hem bir kablosuz ağ genişletici hem de ethernet üzerinden bir kablosuz ağ “kartı” gibi çalışabiliyor. Bu denli yetenekli bir ağ cihazını ileride ağınızda yapacağınız bir değişiklikte bile yine kullanmaya devam edebilirsiniz. Aşağıda Shift Delete ekibi tarafından hazırlanmış olan detaylı bir anlatım videosu bulunmaktadır.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

528
admin

0 Yorumlar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir