524

vivo_x5_max

Uzun süredir konuşulan ve sonunda geçtiğimiz gün resmi olarak doğrulanan VIVO X5 Max için dünden beri yeni haberler ve bilgiler gelmeye devam ediyor. Bir ay sonra çıkacak olan akıllı telefon tarihin en ince telefonu olacak. Sadece 5.1mm’lik kalınlığa sahip telefonun nasıl üretildiği tabi ki merak konusu; ortalama bir parmaktan beş kat daha ince. İncelik konusunda Oppo R5’i bile geride bırakacak olan telefonun bu sırrı, sır olarak kalmayacak.

5.1mm’lik Gionee ELIFE 5.1’den daha ince olan 4.85mm kalınlığındaki Oppo R5’e karşı piyasaya sürülmesi planlanan Vivo X5 Max sadece ve sadece 4.75mm inceliğinde. Bu şaşırtıcı değere ulaşmak içinse şirket farklı bir üretim mantığı geliştirmiş ve cihazın içerisindeki parçaları farklı şekilde konumlandırmış.

Vivo’nun açıklamasına göre X5 Max’in içinde yer alan 786 mikroskopik parça akıllı telefonun yan iç yüzeylerine doğru kaydırılmış ve bu noktada konumlandırılmış. Üstelik kamera arayüzünün bağlı olduğu modül de aynı şekilde yan yüzeye yerleştirilmiş. Bu sayede cihazın olabildiğince ince olması sağlanmış, yeni bir rekorun da yolu açılmış.

Vivo X5 Max, 5.5 inç (1080 x 1920 piksel) ekran, 13 MP arka yüz kamerası, 5 MP ön yüz kamerası, 2GB RAM, sekiz çekirdekli 1.7 GHz işlemci ve Android 4.4.4 KitKat ile birlikte geliyor.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

524
admin

0 Yorumlar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir