541

LG L25

Akıllı telefonun en önemli rollerinden birine sahip olan LG, bildiğiniz gibi senelerdir yoluna sadece Android işletim sistemini kullanarak devam ediyor. Özellikle giriş segmentindeki telefon modelleriyle pazarda büyük bir hakimiyet sahibi olan firma, Google’la birlikte ürettiği Nexus modelleriyle de başarıyı beklentisinden daha büyük oranda yakalamıştı. Ancak LG yakın zamanda farklı bir işletim sistemi ile karşımıza çıkacak: Firefox OS. Bitti, bitiyor dediğimiz işletim sistemi birkaç ay içerisinde pazardaki yerini almak için hazır hale gelecek.

Bugün Twitter’da @upleaks kaynağı, LG’nin ilk Firefox OS ile çalışan telefonunu ortaya çıkardı. @upleaks, LG L25’in bir patent göreselini ve arayüz görsellerini paylaştı. Paylaşılan görsellerde, LG L25’in uzun süredir geliştirilmeye devam edilen ve değişen yeni Firefox OS arayüzü ile geldiği görülüyor. Uygun fiyatlı olacağı tahmin edilen LG L25’in giriş seviye teknik özelliklere sahip olacağı iddia ediliyor olsa da, özellikler hakkında şimdilik bir bilgi bulunmuyor.

@upleaks tarafından belirtilene göre LG, L25 modelini Japon taşıyıcı KDDI ile birlikte çalışarak üretecek. L25, başka pazarlarda satışa sunulmayacak. Henüz gelişme aşamasında olan Firefox OS için iyi bir başlangıç yapacağı görülen LG’nin, önümüzdeki aylarda bu alana daha fazla yatırım yapması bekleniyor.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

541
admin

0 Yorumlar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir