511

Marble Saga

imdb-logo

Günlük oyunlar büyük bir kesimin vazgeçilmezi. Oynaması basit olan, indirme – yükleme gibi aşamaların da kolay olduğu bu oyunlar, genellikle gündelik oyun oynayan kişilere hitap ediyor. Bu oyunların başında Tetris, Jewels Deluxe ve Marble Saga gibi yapımlar geliyor. ITREEGAMER’in geliştirdiği Marble Saga, diğer gündelik oyunlardan genel anlamda pek de farklılık sunmuyor. Ancak en önemli farkı, popüler mobil oyunlarda olduğu gibi büyük dünyalar ve bu dünyaların içinde bölümler içermesi ve bölümü bitirken alacağınız yıldızlar olarak göze çarpıyor.

Android 2.1 ve üzerinde çalışan Marble Saga, 26 Megabyte boyutunda. Oyun şık bir tapınak resmi ve yerel müziklerle başlıyor. İlk bölüm olan Wasteland’in orman içinde oynanması da bu otantik atmosferi tamamlıyor.
Her bir bölümden alınabilecek 3 yıldızın olduğu Marble Saga’da Wasteland adlı ilk dünya’nın 15 bölümü bulunuyor. Ayrıca 5 dünya daha bulunuyor ancak bunları açmak için öcelikle Wasteland’in bölümlerini bitirmelisiniz.

Marble Saga’yı oynamak çok basit ancak konstantrasyon ve hızlı karar verme yeteneği gerektiriyor. Bir silah benzeri düzeneği kullandığımız oyunda, renkli toplar arka arkaya gelerek bitiş noktasına varmaya çalışıyor. Biz de silah benzeri bu düzeneğimiz ile aynı renkte gelen topları vurmalı ve gelen topları yavaşlatarak bitiş noktasına varmalarını engellemeliyiz.

Çoğunlukla bir noktaya kadar kolay olsa da bölümün sonlarına doğru toplar aynı renk grubu olarak gelmiyor ve topları eritmeniz zorlaşıyor. Bazen düzeneğinizde bir alternatif renk seçeneği beliriyor. Beliren renge dokunarak o renkte topu ateşleyebilir ve hedefinizdeki diğer renk grubunu yok edebilirsiniz.
Basit bir oyun yapısına sahip olan Marble Saga, müzikleri ve renkli görseller ile başarısını devam ettiriyor. Klasik oyun severlere tavsiye ediyoruz

imdb-logo


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

511
admin

0 Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir