512

Mario Parody

imdb-logo

Nintendo’nun efsane oyunu Super Mario’yu özlediyseniz Mario Parody adlı bu oyunu deneyebilirsiniz. Android için hazırlanan bu oyun oldukça ilginç görünüyor.
Super Mario’yu Atari’lerimizde oynadığımız güzel yılların üzerinden çok uzun zaman geçti. Yıllardır gerek flash olarak, gerek mobil olarak Mario benzeri oyunlar yapılmakta. Bunlardan birisi de Android’de denediğimiz Mario Parody.

Klasik kategorisindeki Mario Parody, 3.1 Megabyte boyutunda. Google Play Store ortalaması 3.7 olan yapım, Android 2.1 ve üzerinde çalışıyor. Bağımsız bir geliştiricinin hazırladığı Mario Parody, Super Mario’ya çok benzer bir oynanış sunuyor. Ancak onun kadar kaliteli değil tabi ki.
Super Mario’yu özleyenler, farklı versiyonu da olsa tekrar oynarım diyenler ya da yaşı Super Mario’yu orjinal atarilerde oynamaya yetmeyenlerin deneyebileceği bir oyun olmuş Mario Parody.

Mario Parody, ekrandaki sanal tuş takımı ile oynanıyor. Soldaki tuşlar ile yönünüzü belirleyebilir, sağdaki tuşlar ile zıplayıp ateş edebilirsiniz. Ateş edebilmek için kutuları kırıp düşen yıldızları toplamalısınız.
Mario Parody, klasik bir oyunu taklit etse de modern mobil oyunlara benzer bir oynanış ve bölüm sistemi sunuyor. 45 bölümün bulunduğu oyunda bölümleri en fazla üç yıldızla bitirebiliyorsunuz. Denemesini yaptığımız ilk bölümlerin oldukça kısa olduğunu belirtelim.

Karakterimiz Mario’ya benzetilmeye çalışılmış ancak farklı bir karakter. Oyundaki düşmanlarımız da popüler mobil oyunlardaki düşman modellemesiyle oluşturulmuş düşmanlar. Aslında Super Mario’yu andıran tek şey bölüm tasarımları.

Karakterimiz tuğlaları kırıp aldığı güçlendirmeler ile büyüyor ve ateş edebiliyor. Ateş etmek için yıldızları toplamalısınız. Düşmanlarımız fazla bir direnç gösteremiyorlar ve bölümleri çok kolay bir şekilde bitirebiliyorsunuz.

Mario Parody adlı bu oyunda ses efektleri ve müzik yok. Atmosferi oldukça düşüren bu eksiğin yanı sıra, bazı grafiksel ve fiziksel hatalarla da karşılaştık.

Eğer bu oyunu sevdiyseniz, Mart ayında daha çok bölüm ve boss savaşı içeren yeni bir versiyonunun geleceğini belirtelim.

imdb-logo


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

512
admin

0 Yorumlar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir