512

Tarif Küpü

imdb-logo

imdb-logo

Yeni yemekler yapıp yeni lezzetler tatmak istiyorsanız bir tarif kitabına ihtiyacınız var demektir. Akıllı telefonlarınızda kullanabileceğiniz Tarif Küpü uygulaması ile 600’ü geçen tarif ile mutfağınızı şenlendirebilirsiniz. Google Play Store’da Yaşam Tarzı, App Store’da Yiyecek ve İçecek kategorisinde bulunan Tarif Küpü, Android’de 11, iOS’da ise 19 Megabyte boyutunda. Uygulama çalışmak için Android 2,2 ve üzeri ve iOS 4.3 ve üzeri sürümlerini gerektiriyor. Uygulama kırmızı beyaz kareli bir masa örtüsü arayüzü ile geliyor ki; bir tarif uygulaması için çok başarılı bir tercih. Bu arayüzün çok şık durduğunu belirtelim. Ana ekranda tarif arayabilir, tüm tariflere göz atabilir, kategorilerden birini seçebilir, favorilerinize bakabilir ve uygulama hakkında bilgi alabilirsiniz.

İnternet bağlantısı ile çalışan bu uygulamada 600’ü aşkın tarif olduğunu belirtmiştik. Bu tarifleri gezmek çok kolay. Tüm tariflerden, kategorilerden ya da favorilerinizden ulaşabilirsiniz.
Seçtiğiniz bir tarife dokunarak tarifi inceleyebilirsiniz. Tariflerde söz konusu yemeğin resimleri, gereken malzemeler, hazırlanışı gibi önemli bilgiler yer alıyor.

Diğer seçenekler ise notlar, yorumlar ve favori listesine ekleme butonu. Notlarda tarifi hazırlayan kişinin sizlere bıraktığı not yer alırken, yorumlarda tarife yapılmış yorumlar gösteriliyor. Yorum yapmanız için isminizi ve e-posta adresinizi girmeniz yeterli.

Tarif Küpü uygulaması, şık arayüzü, hızlı çalışması ve zengin tarif seçeneği ile olumlu puan alsa da düzeltilmesi gereken bir kaç grafiksel hatası bulunuyor. Bunun dışında uygulama çevrımdışı olarak da çalışabilse kullanım erişimi açısında daha iyi olurdu.

imdb-logo

imdb-logo


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

512
admin

0 Yorumlar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir