544

Meizu MX5

Henüz Türkiye pazarına birkaç gün önce adım atmış olan Çinli geliştirici Meizu, yeni modellerini devam ettirerek piyasada süreklilik yakalamak istiyor. MX4 ve MX4 Pro modelleriyle birlikte dünya çapında olumlu yorumlar almayı başaran firma şimdi de Meizu MX5 ile karşımıza çıkmaya hazırlanmakta. Çin tabanlı bir internet sitesinde yayımlanan bilgilerde Meizu MX5’in çoğu detayı bizlere sızdırıldı. Telefon yine üst segmentte olacak ve MX4’teki kalite ivmesini koruyacak gibi gözüküyor.

Quad HD Ekran
Meizu’nun henüz geliştirmekte olduğu yeni nesil amiral gemi modeli MX5, iddia edilenlere göre 5,5 inç büyüklüğünde 2K yani 2560×1440 piksel çözünürlük sunan Quad HD ekrana sahip olacak. Firmanın son günlerin yeni modası parmak izi okuyucusunu da atlamaması beklenmiyor. Modelde Meizu’nun kapasitif O şeklindeki butonunun parmak izi okuyucusu olarak karşımıza çıkacağı iddia ediliyor.

41 Megapiksel Kamera!

Çinli üretici bu telefon ile gündeme damgasını vurma konusunda oldukça iddialı. Zira eğer iddia edilen bilgiler doğru ise MX5’de şu ana kadar sadece Nokia Lumia modellerinde karşımıza çıkan 41 megapiksellik kamera yer alacak. Telefona ait ortaya çıkarılan bir diğer özellik ise işlemci. Meizu’nun yeni modelinde yer vermesi beklenilen işlemci MediaTek üretimi MT6795. Ayrıca cihazın 4 GB RAM’e sahip olacağı da konuşulanlar arasında.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

544
admin

0 Yorumlar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir