536

android_wear_ios

Geride bıraktığımız sene giyilebilir teknolojik cihazlar için geliştirilen işletim sistemi Android Wear, adından da anlaşıldığı gibi sadece Android cihazlar ile uyumlu haldeydi. Bir sene sonunda çalışmalar sonuç bulmuş gibi görünüyor ki Mohammad Abu-Garbeyyeh adındaki Filistinli bir geliştirici Android Wear’i hacklemeyi başararak iOS ile uyumlu hale getirdi. Yapılan düzenlemelerden sonra Mohammed, Moto 360 cihazına iPhone’dan gelen bildirimleri almayı başardı.

Videoda da görüldüğü gibi iPhone’a gönderilen bir mesaj bildirimin Moto 360’a da gönderilmesini sağlayan geliştirici, bunu yapmak için iOS cihaza jailbreak işleminin ya da saate root atılmasının gerekli olmadığını, bildirimlerin Apple Notification Center Service API’ı ile iletilidğini belirtiyor.

Önümüzdeki günlerde yeni modelini tanıtmaya hazırlanan akıllı saat Pebble’ın da kullandığı bu API ile telefondaki bildirimler saate gönderilebiliyor ancak Android de olduğu gibi saatte yapılan işlemlerin tümünün telefona aktarılması mümkün değil.

Henüz kaynak kodu ya da APK yayınlamayan geliştiricinin, bunu bizlere sunup sunmayacağı henüz net değil ancak eğer bu konuda bir adım atılırsa, bunu da sizlerle paylaşacağız.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

536
admin

0 Yorumlar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir