519

Midnight Basketball

imdb-logo

Google Play Store’daki popüler türlerden bir tanesi de basketbol oyunları. Şut atma tabanlı bu oyunların en son üyelerinden biri olan Basketboll Shoot’dan sonra Midnight Basketball ile karşınızdayız. Midnight Basketball, 12 Megabyte boyutunda. Google Play Store 4.3 ortalaması olan yapım, Android 2.2 ve üstünde çalışıyor.

Midnight Basketball, diğer basketbol oyunlarından biraz farklı. Bu oyunda atışlarımızı dikkatli kullanıp bölümü geçmek için gerekli sayılara ulaşmalıyız.
Oyunda 10 bölüm bulunuyor ve bu bölümlerin bazılarında topu yere değdirmeli, bazılarında ise 20 saniye içinde yüksek puan yapmalıyız. Oyunda bölümleri bitirebildiğimizde alabileceğiniz 3 adet kupa bulunuyor, başarınıza göre kupa alıyorsunuz.
Oynanıştan bahsedecek olursak, diğer basketbol şut atma oyunları gibi olan yapımda, topun yönü ok işareti ile gösterilmiyor. Çoğu oyunda elimiz ayağımız olan bu sistem, atışlarımızın kolayca basket olmasını sağlıyordu.
Midnight Basketball’da sadece topun altında bir çizgi var ve bu çizgi ile yönü belirliyoruz, bu çizgi potaya kadar gidip bize kılavuzluk etmiyor. Başlarda oyunun şut atma sistemi biraz değişik gelecek ama kısa zamanda alışacaksınız.
Ayrıca adından da anlaşılacağı üzere oyun, farklı bölümler defarklı gece manzaraları ile oynanıyor. Oynanışın yanında görsel olarak da oldukça başarılı olan bu yapımda, atışlarımızı yere sektirerek de yapabiliyoruz.
Gayet hoş olan bu özelliğin yanı sıra basketbol severlerin yakından bildiği Alley-oop’da yapılabiliyor. Bunun için ekranda beliren el simgesine topu göndermeniz yeterli.

imdb-logo


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

519
admin

0 Yorumlar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir