535

Moto X ve Moto G

2014’ün başında Microsoft’un altında olan Motorola hiç beklenmedik bir hamleyle birlikte Lenovo’ya satılmıştı. Bu dönemden sonra çalışmalarını artıran, hem akıllı telefon sektörüne hem de akıllı saat sektörüne saldıran Motorola, Moto 360’la tüm dünyanın dikkatini çekmeyi de başarmıştı. Moto 360 daha satışa sunulmadan fazlasıyla etki yaratırken bakalım satışa sunulduktan sonra neler olacak. Ancak firmayı üzen bir haber geldi Almanya’dan. Moto X ve Moto G’nin satışı yasaklandı.

Motorola için durum bu sefer pek iyi değil. Şirket Avrupa’nın en önemli pazarlarından olan Almanya’dan gelen mahkeme kararı ile sarsıldı. Alman mühendislik firmalarından LPKF’nin Motorola’ya açtığı patent davası sonuçlandı. Karara göre Motorola, Moto X ve Moto G’de LPKF’nin anten patentlerini ihlal ettiği gerekçesi ile yasaklandı.

Motorola geri çağıracak

Alman mahkemesinin kararına göre Motorola LPKF’ye para ödemekle kalmayacak, ülkede satılan Moto X ve Moto G cihazlarını da geri çağıracak. Kararın Motorola’ya oldukça pahalı patlayacağı kesin olsa da, şirketin mahkeme kararını ne zaman uygulamaya koyacağı ve akıllı telefonlarını piyasadan geri çekeceği henüz bilinmiyor.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

535
admin

0 Yorumlar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir