524

Lumia 530

Nokia’nın Windows Phone işletim sistemiyle satışa sunduğu telefonlar beklenenden daha fazla ilgi görmüştü. Özellikle giriş ve orta segmentteki cihazlar ülkemizde ve Avrupa’da iyi satış değerleri elde etmeyi başarırken yeni gelecek telefonlar için de firma aynı beklentileri beslemekte. Yeni satışa sunulacak olan Nokia Lumia 530 için de detaylı bilgiler gelmeye başladı. Nokia Lumia fiyatı olarak 179 dolar açıklanırken bazı teknik özellikleri de aşağıda yer alıyor.

Lumia 520/525’in devam modeli olacağı düşünülen cihaz Çin’de kendini gösterdi. Öncüllerinin aksine 4,3 inç ekrana sahip olacağı anlaşılan Lumia 530’un, Snapdragon 200 işlemciye ve 1 GB RAM’e (bazı kaynaklara göre 512 MB) sahip olması bekleniyor.

Fiyat bilgisi de sızdırıldı

Sızıntının kaynağı cihazın görsellerinin yanında satış fiyatını da sızdırdı. Kaynağa göre sim kilidi bulunmayan Lumia 530’un fiyat etiketi 179 USD olacak.

Nokia sanal tuşları sevmiş

Windows Phone 8.1 güncellemesi ile birlikte gelen sanal tuşlar Nokia tarafından sevilmiş olmalı. Ülkemizde de satışta olan Lumia 630’un ardından Lumia 530’da da sanal tuş kullanılacağı anlaşılmakta. Bakalım ilerleyen günlerde amiral gemisi donanımına sahip sanal tuşlu bir Nokia Lumia ile karşılaşacak mıyız?


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

524
admin

0 Yorumlar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir