515

motorola_Turbo Charger

Akıllı telefon sektörü her geçen gün gelişirken gelişmeyen tek özellik var maalesef: pil ömrü. Full şarjla bile evden çıkmış olsanız telefonun pil ömrü bir gün boyunca yetmiyor bizlere, bu nedenle yanımızda sürekli şarj makinesini taşıma zorunluluğundayız. Ancak sonunda Motorola yeni çıkardığı ürünle buna bir son verecek gibi gözüküyor. Motorola Turbo Charger’la telefonunuzu 15 dakikada 8 saat kullanmak üzere şarj edebilirsiniz.

Motorola’dan hızlı şarj adaptörü

Motorola’nın yeni şarj adaptörü yukarıda saydığımız sorunların sonuncusuna önemli bir çare olduğu iddiasında. Qualcomm’un Quick Charge 2.0 teknolojisini kullanan Motorola Turbo Charger adlı ürün, markanın güncel akıllı telefonlarına hızlı şarj olanağı sağlıyor. Verilen bilgilere göre, Turbo Charger ile 15 dakikada 8 saatlik pil ömrü sağlamak mümkün.

USB cihazlar destekleniyor

Motorola resmi sitesinde yerini alan şarj adaptörü henüz satışa çıkmış değil. Hakkında fazla detay bulunmayan ürünün yakında geleceği belirtiliyor. Şarj adaptörü sadece Motorola cihazlara yönelik değil. Verilen kısa bilgilerden anlaşıldığı kadarıyla USB üzerinden şarj özelliğine sahip diğer cihazlar için de 15 watt’a kadar şarj desteği sağlanıyor. Ancak Motorola haricindeki cihazlar için 15 dakikada 8 saatlik pil ömrü iddiası söz konusu değil. Bakalım yeni adaptör ne zaman piyasaya sunulacak?


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

515
admin

0 Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir