524

samsunggalaxys5

Android ile iOS arasındaki büyük çekişmeyi biliyoruz. Arada ne davalar oldu, internette ne dedikodular çıktı. Android kullanıcılarının sürekli telefon değiştirdiği, sürekli Samsung’da kalmadıkları bilinen bir gerçek. Buna rağmen Apple’ın kendine has kullanıcı kitlesi var; yeni bir iPhone çıktığında alan ve asla Android işletim sistemi kullanmayan. Ancak son alınan istatistiklere bakılırsa iPhonecular diye tanımladığımız kesim de artık Samsung Galaxy S5 kullanmaya başlamış. Bu transferin en büyük nedeni olarak telefonun ekran büyüklüğü gösteriliyor.

Birçok telefon kullanıcısı giderek daha büyük ekranlı akıllı telefon kullanmaya yönelmesinden dolayı ve iPhone cihazlarının ekran boyutlarının küçük kalması artık kullanıcıları bağlamayı başaramıyor. Her ne kadar Apple önümüzdeki aylarda çıkarmayı planladığı iPhone 6 modelinde 5.5 inç ekran büyüklüğüne sahip modelinide çıkaracağını duyurmuş olsa da kullanıcılar yine de Samsung telefonlara geçiş yapmaktan kendilerini alamıyorlar.

Yapılan araştırmalar sonucunda ortaya çıkan bu sonuçlarda binlerce kullanıcı iPhone kullanırken Samsung Galaxy S5 kullanmaya başlamış görünüyor. İngiltere’de yapılan araştırmalarda iPhone cihazlarından Galaxy S5 cihazlarına geçiş yapanların oranı %26 gibi bir rakam. Bu araştırmayı Avrupa ve Amerika pazarlarına yaydığımızda ise hiç azımsanamayacak kadar bir miktar ortaya çıkıyor. Araştırmalarda ortaya çıkan en büyük faktörde “büyük ekran” olarak gösteriliyor.

Her ne kadar birçok kullanıcı için iOS işletim sistemi özel olsa da, artık büyük ekranlı telefonlar daha fazla ilgi görüyor. Çünkü gelişen görsel teknolojiler sayesinde büyük ekranlarda daha fazla detaya erişilebiliyor. İşte bu sebeple Apple’ın da ekran konusunda büyütme yapacağına kesin gözüyle baklıyor.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

524
admin

0 Yorumlar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir