520

nexus_6

Yakın zaman içerisinde satışa sunulacağına kesin bir gözle bakılan, internete bilgileri ve iddiaları da birçok kez sızdırılan Nexus 6 için artık daha ciddiye alınır bilgiler de gelmeye başladı. Bu sefer Motorola tarafından üretilecek olan telefonun bir diğer isminin de Motorola Shamu olduğunu belirtmemiz gerekiyor. CPU-Z ve Geekbench tarafından elde edilen teknik özellikleri ve verileri yukarıdaki tablodan görebilirsiniz. Snapdragon 805 işlemcinin yanında 3 GB’lık da RAM bulunuyor.

5,9 inç ekran da doğrulandı
Testlerde tek doğrulanan şey işlemci ve RAM değildi. Teknoloji dünyasını deyim yerindeyse ikiye bölen 5,9 inç büyüklüğündeki Quad HD çözünürlüklü ekran da doğrulandı. Taşıma konusunda sıkıntı yaşanacağını düşünen kişiler için üzücü bir haber olsa da, bu zamana kadar sızan görsellerde cihazın o kadar devasa gözükmediğini, en azından cebe sığabilecek şekilde tasarlandığını hatırlatalım.

13 MP kamera
Nexus 6’da 13 MP çözünürlüklü OIS desteğine sahip bir kameranın kullanılacağına kesin gözle bakılıyordu. Bu iddia Geekbench ve CPU-Z tarafından da doğrulanırken, çift flaşın 2. Nesil Moto X’de olduğu gibi kamerasının etrafındaki çemberin içerisine konumlandırılacağı düşünülüyor.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

520
admin

0 Yorumlar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir