542

nokia_n1

Bu vakte dek her zaman orijinal tasarımlarıyla saygı toplayan Nokia, bu yolundan ilk modeliyle çıktı maalesef. Çin’de Apple kopyası cihazların üretilmesine alışmıştık, ancak Nokia’dan böyle bir şey beklemiyorduk. Yeni bir tablet çıkarıp Nokia N1 adını veren Fin firma, tabletin tasarımını neredeyse tamamen Apple iPad Mini ile aynı yapmış. Birkaç güne Avrupa’da satışa sunulacak olan Nokia N1 fiyatı ise 140 dolar.

4 dakikada 20 bin adet sattı

Nokia N1, Çin’de satışına başlanmasının üzerinden sadece 4 dakika geçmesinin ardından 20 bin adet satış barajını geride bıraktı. Bu çarpıcı satış başarısının arkasında iPad mini’ye benzeyen Android’li bir tablete sahip olmak isteyen, üstelik Nokia gibi bilinirliği tepelerde olan bir üretici üzerinden bunu yapmak ön planda yer aldı. Elbette iPad mini’ye göre yaklaşık 140 dolar daha ucuz olması da önemli bir etkendi.

İddialı özelliklere sahip Nokia N1, 7.9 inçlik ekrana sahip. 2.3 GHz Intel işlemci, 2 GB RAM, 32 GB depolama ve Android 5.0 ile geliyor. Ayrıca 5300 mAh bataryası bulunuyor. Cihazda Lightning konnektörüne benzeyen süper küçük Type-C USB konnektörü de bir diğer öne çıkan artı durumunda.

Nokia’nın 15 Ocak’ta Avrupa ve Amerika pazarlarında satışına başlanılması bekleniyordu, ancak Çin’deki büyük talep sonrasında bu tarih ileriye atılabilir.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

542
admin

0 Yorumlar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir