521

iPad Air 2

Mobil cihazlara yapılan işkence testlerinin son zamanlarda popülaritesinin arttığını siz de rahatlıkla fark etmişsinizdir. Önceden “çok gereksiz” gözüyle bakılan bu testler artık cihazı alırken önemli kararların altına imza atmamıza neden oluyor; zira cihazlarda dayanıklılık önemli bir yer edinmeye başladı. Şimdi de Apple’ın yeni tanıtmış olduğu tableti iPad Air 2 bu işkence testine tabi tutuldu. Yeni nesil tabletin hem inceliği hem de dayanıklılığı sayesinde çok iyi bir yer kazanacağını söyleyebiliriz.

iPhone 6 Plus’ı likit nitrojene sokan, uçaktan atan, güçlü patlayıcılar ile patlatan ve yüksek kalibreli silahlar ile vuran RatedRR ekibi, benzer testleri iPad Air 2’ye de uyguladı. Açıkça söylemek gerekirse kim neden iPad’ini silahla vurmak ya da likit nitrojene sokmak ister bilemiyorum ama bu adamlar bunu yapıyor. İşin garip tarafı ise bu testler çok büyük ilgi görüyor.

Su testini geçti ama…

Cihazı ilk önce suya sokan ekip ilginç bir sonuç ile karşılaştı. iPad Air 2 kısa süreliğine suya düşmesine rağmen sorunsuz çalışıyordu. Testin devamında ise tableti önce bükmeye çalıştılar, başarılı olamayınca da havalı tüfek ile ateş ettiler. Cihazın ekranı havalı tüfek mermilerinden sonra kullanılamaz hale geldi ama iPad’e yapılan işkence testi burada son bulmadı.

Paramparça oldu!

En sonunda yüksek kalibreli bir silah ile vurulan iPad Air 2, tahmin edebileceğiniz gibi parçalarına ayrıldı. Ne diyelim iPad Air 2 alırsanız yüksek kalibreli silahlardan uzak durun, tabletinizi vurmayın.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

521
admin

0 Yorumlar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir