516

Oxygen OS

Son zamanlarda yaptığı çıkışla tüm teknoloji dünyasının dikkatini çeken OnePlus, kendine özel yazılımını geliştirdi. Firma uygun fiyatları telefonlara sahip olmasına rağmen çok iyi teknik kapasite sunduğu için beğenilmişti. Firmanın yeni ROM’unu aşağıda vermiş olduğumuz adresten indirebilirsiniz. CyannogenMod kullanan herkesin kendi telefonuna yükleyebilecek olduğu Oxygen OS, sade bir tasarıma sahip ve kullanımının pratik, kolay olduğunu belirtelim.

OnePlus CEO’nun yaptığı açıklamada farklılık yapmak adına herhangi bir yenilik yapmadıklarını belirtirken sadece önemli değişiklikler yapmak istediklerini sözlerine ekledi. CEO Carl Pei sözlerine şöyle devam etti: “Basitliğe dönmenin daha iyi olduğunu düşündük ve performans ile pil ömrü gibi konulara odaklandık.” Oxygen OS’un kullanıcılara sunduğu kolaylıklardan bir tanesi ise ekran kapalı olsa bile kullanabildiğiniz kaydırma hareketleri. Yani ekranınız kapalı olsa dahi ekrana çizeceğiniz yuvarlak şekli ile kameraya hızlı bir şekilde erişebileceksiniz.

Dosya yöneticisi ve bildirim çubuğu da Oxygen OS’da özelleştirilen kısımların arasında yer alıyor.

Halihazırda sadece OnePlus One için yayınlanan ROM’u diğer Android cihazlara kurmak mümkün değil. Eğer bir OnePlus One kullanıcısı iseniz ve Oxygen OS’a geçmek istiyorsanız buraya tıklayarak ROM’u indirebilir ve telefonunuza kurabilirsiniz.

OXYGEN OS ROM


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

516
admin

0 Yorumlar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir