534

pebble

Bundan 3 sene önce Kickstarter üzerinde projesi başlatılan ve fazlasıyla ilgi çekmeyi başaran Pebble’a dair yeni bilgiler gelmeye devam ediyor. Akıllı saat sektörüne öncülük edeceği belli olan markanın akıllı saatleri yakın zaman öncesinde Android Wear desteği almış, renk seçeneklerini artırmış ve çelik bir şekilde de bizlere tanıtılmıştı. Şimdi ise Pebble’ın sitesine bir geri sayım aracı koyulmuş. Gelen iddialar ise sayımın bitmesiyle birlikte Pebble’ın artık siyah beyaz değil de renkli ekranlara sahip olan akıllı saatleri tanıtacağı yönünde.

Dün ise Pebble, kendi internet sitesine bir sayaç yerleştirerek önümüzdeki günlerde bir duyurusu olacağının sinyallerini verdi. Sitede yer alan sayaç 24 Şubat Salı günü Türkiye saati ile 17:00’ı işaret ediyor.

Önümüzdeki salı günü sayacın sonlanması ile yapılması beklenilen duyuru hakkındaki iddialar ise oldukça ilgi çekici. Bazı kaynaklara göre, bir süredir donanım ve yazılımda köklü değişiklikler yapmak için çalışmalarda bulunan Pebble, bu konudaki duyurularını Salı günü yapacak.

Mevcut siyah beyaz ekran yerine renkli, çok az daha genişletilmiş ve e-paper’a benzer bir teknolojinin kullanıldığı ekrana sahip daha ince bir Pebble’ın duyurulacağını belirten kaynaklar aynı zamanda yeni modelde mikrofon ve kalp atış sensörü gibi sensörlerin de olabileceğini iddia ediyor.

Donanım ile birlikte yazılım konusunda da köklü bir değişiklik yapması beklenilen Pebble’ın,baştan tasarlanmış işletim sistemi ile birlikte şu anki modellerde bulunan 7 güne varan pil ömrünü de korumayı hedeflediği söyleniliyor. Ayrıca Pebble’ın duyuracağı yeni modelin firmanın ilk modeli gibi Kickstarter üzerinde bir kampanya ile başlayılabileceği de iddialar arasında.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

534
admin

0 Yorumlar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir