524

periscope

Live stream, yani canlı yayın yapmamıza imkan tanıyan uygulamaların sayısı her geçen gün daha da artarken bu alanda hem Türk geliştiricilerden, hem de dünyanın her tarafından birçok uygulama AppStore ve Android Market üzerindeki yerini aldı. Butterfly TV, Türkler tarafından geliştirilmiş ve fazlasıyla beğenilmişti. Ancak arkasında Twitter gibi bir güç bulunduran Periscope, şu anda canlı yayın yapan uygulamaların en popüleri durumunda. Çıkışında beklentileri kesinlikle daha düşük olan uygulamanın beklenenden daha çok sevilmesi ve tutulması ileride Twitter’ın bile tekrar atak yapmasına neden olabilir internet dünyasında.

Periscope gelişmeye devam ediyor
Hızla gelişen canlı yayın uygulaması Periscope’tan, kısa süre önce yeni bir haber geldi. Twitter’ın paylaştığı üzere Periscope, tam 10 günde 1 milyon kullanıcı daha kazanmış.

Twitter zararda!

Ancak görünen o ki Periscope gelişirken, Periscope’un sahibi olan Twitter gerilemeye devam ediyor. Pek çok yenilikle gündeme gelse de ekonomik olarak yükseliş göstermeyen Twitter, 2015 yılının ilk çeyreği itibariyle, resmi olmayan söylentilere göre %6 zararda. Şimdilik Periscope’un Twitter’a büyük gelirler sağlaması için oldukça erken bir zaman. Ancak ilerleyen dönemde Periscope’un gelişimi ile Twitter’da tekrar yükselebilir. Bakalım Twitter ve Periscope’un geleceği ne olacak?


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

524
admin

0 Yorumlar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir