511

Play Tennis

Spor oyunları her zaman eğlenceli olmuşlardır. Futbol, basketbol, voleybol ve tenis gibi spor oyunları gerek bilgisayar gerek konsollarda bir çok oyuncu tarafından oynansa da mobil cihazlar için de yavaş yavaş tercih edilmeye başlandı. Bugün tanıtacağımız oyun Play Tennis, profesyonel bir oyun olmasa da zevkli oynanışı ile amacına ulaşıyor. Google Play Store’un en iyi geliştiricilerinden biri olan Clapfoot Inc.’in geliştirdiği bir diğer tenis oyunu olan Virtual Table Tennis 3D’yi burada sizlere tanıtmıştık. Bakalım Play Tennis bize ne sunuyor?

Play Tennis, başarılı bir tenis oyunu. Ancak arcade türünde olduğunu belirtelim. Öyle profesyonel tenisçiler, çeşitli oyun modları ve turnuvalar içermiyor. Kabaca Angry Birds tarzı ilerlemeli bir arcade oyun olarak tanımlayabiliriz. Resimden görebildiğiz üzere Türkiye de seçilebilen ülkeler arasında bulunuyor. Ayrıca Türkiye oyuna başlayıp ilerlediğinizde üçüncü ülke olarak karşımıza çıkıyor.
Arcade bir yapıda olsa da klasik tenis kuralları ile oynanan yapımda maçları kazanmak için 2 set almanız yeterli. Rakibinizi yenerken yaptığınız farka göre en fazla 3 yıldız alabiliyorsunuz.
Oynanış ise oldukça basit. Ekranda görünen raketi parmağımızla yönetiyor ve mücadelemizi sürdürüyoruz. Servis atmak, top karşılamak ve hızlı dönüşler yapmak oldukça başarılı. Play Tennis çok başarılı ve keyifli bir oynanış sunuyor. Hiç bir sorun çıkarmıyor.
Görsel açıdan vasat olan bu yapımı eleştirmiyoruz çünkü oyun arcade türünde hazırlanmış. Sadece oynanışa önem verildiği için tenis kortlarında ve çevrede fazla bir detay yok. Yine de üç boyutlu grafikler ve kameranın takip hızı oldukça yeterli.
Ses ve müzik konusunda da ortalama bir kalitedeki Play Tennis’in asıl başarısı çok keyifli olan oynanışından geliyor. Zaten 7.2 Megabyte boyutundaki bir oyundan fazlasını beklemek haksızlık olurdu. Sonuç olarak Tenis oynamayı seviyorsanız ya da keyifli bir oyun arıyorsanız Play Tennis’i tavsiye ediyoruz.

imdb-logo


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

511
admin

0 Yorumlar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir