529

Galaxy J7 ve J5

Güney Kore’li geliştirici Samsung, orta segment serilerinden olan Galaxy J serisine iki yeni telefon daha ekledi. Her segment için model üreterek her kesme, her bütçedeki telefon kullanıcısına hitap eden Samsung’un yeni modelleri, Galaxy J7 ve J5, büyük ihtimalle sadece Uzak Doğu pazarında bulunacak. Şu an için fiyatları açıklanmış değil ama çoğu teknik özelliği online lansmanda belirtildi. Ayrıca Samsung kavisli telefonlar üzerindeki çalışmalarını da devam ettiriyor. Yakın zamanda bomba bir telefonla daha tanışabiliriz.

Bildiğiniz gibi Galaxy J serisi, Samsung tarafından orta segment akıllı telefon piyasası için üretilen bir seri. Düzenli olarak her yıl bir ya da iki yeni modelle desteklenen bu serinin son üyeleri ise Galaxy J7 ve Galaxy J5 olacak. J7, J5’e göre ekran boyutu bir tık daha büyük olan bir model. Örneğin J7’de 5.5 inç ekran kullanılırken, J5’de 5 inç’lik bir dokunmatik ekran tercih edilmiş. Ancak her ikisinin de HD (720p) olduğunu belirtelim.

İşlemcilere baktığımızda da yine benzer bir tabloyla karşılaşıyoruz. Galaxy J7’de 1.4GHz sekiz çekirdek işlemci bulunurken, J5 bu konuda biraz daha yavaş. Küçük kardeşte tercih edilen işlemci 1.2GHz sekiz çekirdek. Telefonların satış fiyatı hakkında henüz bir bilgi gelmezken son olarak her iki telefonun da Android 5.0 Lollipop işletim sistemiyle piyasaya sürüleceğini de hatırlatalım.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

529
admin

0 Yorumlar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir